Jesteś na: Strona główna / Działalność Muzeum / Koncerty / Wieczory u Telemanna

Wieczory u Telemanna

XVI Wieczory u Telemanna

Wieczór I
13 X 1994 r.

..., Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Wykonawcy:
Telemann – Kammerorchester kraju Saksonia-Anhalt (RFN)
Katsumi Kimura – sopran, Cornelia Fiedler – skrzypce, Maria Thom – violina, Klaus Dieter Voigt – viola, Steffen Hoffmann – wiolonczela, Andreas Schmidt – kontrabas, Torsten Michel – klawesyn, Dragan Karolic – flet podłużny i poprzeczny, Thomas Göbel – fagot, Sandra Godescheit – trąbka, Michael Heinrich – trąbka, N.N. – kotły

Program:
G. Ph. Telemann – Suita D-dur na 2 trąbki, smyczki i b.c. (Ouverture – Menuet I – Menuet II – Passacaille – Aria – Les Postillon – Fanfary); „Der Weiberorden” Kantata na sopran, smyczki i b.c.
Przerwa
P. Damian – „Veni Consolator” na sopran, trąbkę i b.c.
G. Ph. Telemann – Sonata a-moll na flet podłużny, skrzypce i b.c. (Affettuoso – Vivance – Grave – Menuet); Koncert D-dur na flet poprzeczny, smyczki i b.c. (Moderato – Allegro – Largo – Vivance)
Słowo wiążące: Karol Bula

Wieczór II
14 X 1994 r.

..., Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego
Wieczór kantat

Wykonawcy:
Izabela Szota – sopran, Mariusz Pędziałek – obój, Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn

Program:
G. Ph. Telemann
Kantata nr 2 g-moll Am Sontage nach dem nauen Jahre „Schmeckt und sehet unsers Gottes Freundlichkeit”, Tyt. 3, 4 – 7 (Aria – Rezitativ – Arioso – Rezitativ – Aria)
Kantata nr 6 d-moll Am dritten Sontage nach dem Feste der heiligen drei Könige „Warum werstellst du die Gebärden“, Rzym. 12, 12 – 21 (Rezitativ – Aria – rezitativ – Aria)
Przerwa
Kantata nr 15 C-dur Am Sontage Reminiscere „Der Reichtum macht allein beglückt“, I. Tesal. 4, 1-7 (Aria – Rezitativ – Aria)
Kantata nr 11 B-dur Am sontage Septuagesimä „Ern Jeder läuft der in den Schranken Läuft“, I. Cor. 9, 24-27 (Rezitativ – Aria – Rezitativ – Aria)
Słowo wiążące: Kamila Kiełbińska

Wieczór III
15 X 1994 r.

..., Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Wykonawcy:
Covent Garden Minuet Company, Londyn
Program:
J. Pachelbel – Kanon D-dur
J. S. Bach – Menuet z Suity Anny Magdaleny Bach
G. F. Haendel – Menuet z Concerto Grosso nr 5, Mouret, Menuet „Fanfare”
G. Ph. Telemann – Menuet z Suity „Wassermusik”
J. S. Bach – Polonez z II Suity Orkiestrowej h-moll
W. A. Mozart – Menuet „Fan” z Divertimento KV 251
J. S. Bach – Bourrée Badinerie z II Suity Orkiestrowej h-moll
G. Ph. Telemann – Tafelmusik
Tradycyjna Szkoła Angielska – Kondredans „Miss Pulteney’s Fancy”, Kondredans „Hole in the Wall”
G. F. Haendel – Gigue z opery „Barenice”, „La Paix” z „Muzyki na królewskie fajerwerki”
J. B. Lully – Menuet z „Le Bourgeois Gentilhomme”
G. F. Händel – Aria z „Muzyki na wodzie”
M. Haydn – Menuet z „Thekla’s Twirl”

Wieczór IV
16 X 1994 r.

..., Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna „Camerata Impuls” pod dyr. Małgorzaty Kaniowskiej
Jarosław Kosiak – skrzypce, Grzegorz Stec – obój, Adrianna Lis – flet, Grażyna Kozioł – flet

Program:
G. Ph. Telemann – Koncert B-dur na obój, skrzypce, dwa flety, smyczki i b.c.
O. Respighi – Antiche danze ed arie per liuto – III Suita Italiana – Aria di corte Siciliana – Passacaglia
Przerwa
G. Ph. Telemann – Koncert c-moll na obój, skrzypce, smyczki i b.c. (Adagio – Allegro – Adagio – Allegro); „Tafelmusik” – Suita na orkiestrę kameralną (Ouverture – Bergerie – Allegresse – Postillons – Flaterie – Badinage – Menuet – Conclusion)

wszystkie aktualności