Jesteś na: Strona główna / Działalność Muzeum / Koncerty / Wieczory u Telemanna

Wieczory u Telemanna

III Wieczory u Telemanna

25-27 IX 1981 r.
Muzeum Wnętrz Zabytkowych w Pszczynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej

Wieczór I
25 IX 1981 r.

15.00, Galeria „U Eliasza i Pistulki”
Otwarcie wystawy „Plakat Muzyczny ze zbiorów Muzeum Plakatu w Wilanowie”

17.00, Izba u Telemanna
I Koncert przy świecach

Wykonawcy:
Zespół „All Antico” pod kierownictwem Bogdana Goli
Słowo wiążące – Karol Musioł

Program:
„Kodeks z Głogowa”

19.00, Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego
Koncert otwarcia

Wykonawcy:
Cappella Cracoviensis pod dyr. Stanisława Gałońskiego
Soliści: Ewa Kowalczyk – sopran, Mariola Kowalczyk – mezzosopran, Zdzisław Adamkiewicz – tenor, Władysław Dyląg – bas, Janusz Pisarski - altówka

Program:
J. S. Bach – Ricercar z „Musikalisches Opfer”
G. Ph. Telemann – Koncert na altówkę G-dur
J. Staromieyski – Vesprae de Sanctis

22.00, Karczma „Stary Młyn”
Wieczór chłopski z udziałem kapeli ludowej z Bestwiny

W programie:
potrawy i napoje regionalne, muzyka ludowa regionu pszczyńskiego

Wieczór II
26 IX 1981 r.

17.00, Izba u Telemanna
II Koncert przy świecach

Wykonawcy:
Cappella Academica
Zygmunt Antonik – pozytyw, Mariola Osińska – skrzypce, Paweł Domański – skrzypce, Bernard Sczendzina – wiolonczela, Grzegorz Olkiewicz – flet

Program:
G. Ph. Telemann – Fantazja na flet solo
Corelli – Sonata
S. S. Szarzyński – Veni sancte spiritus
G. Ph. Telemann – Fantazja na flet solo
Corelli – Sonata
S. S. Szarzyński – Jesu spes mea
G. Ph. Telemann – Fantazja na flet solo
Corelli – Sonata
S. S. Szarzyński – Ave Regina

19.00, Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego
Koncert na zamku

Wykonawcy:
Cappella Cracoviensis pod dyr. Stanisława Gałońskiego
Soliści: Ewa Kowalczyk – sopran, Zdzisław Adamkiewicz – tenor, Marek Krzywoń – tenor, Władysław Dyląg – bas, Adam Krużel – baryton

Program:
J. S. Bach – Suita nr 1 C-dur
G. Ph. Telemann – Pasja wg Św. Łukasza

22.00, Piwnica Plastyka
III Koncert przy świecach

Wykonawcy:
Dorota Korpanty – flet, Bogdan Firla – gitara, Jerzy Koenig – gitara

Program:
G. Ph. Telemann – Partita nr 5 na flet i gitarę
G. F. Haendel – Siciliana C na flet i gitarę
P. Locatelli – Sonata D na flet i gitarę
utwory B. Marcellego, G. Ph. Telemanna, J. B. Boismortiera i B. Pasquiniego – na dwie gitary

22.00, Karczma „Stary Młyn”
Wieczór chłopski z udziałem kapeli ludowej z Bestwiny

W programie:
potrawy i napoje regionalne, muzyka ludowa regionu pszczyńskiego

Wieczór III
27 IX 1981 r.

17.00, Izba u Telemanna
IV Koncert przy świecach

Wykonawcy:
Cappella Academica
Zygmunt Antonik – pozytyw, Mariola Osińska – skrzypce, Paweł Domański – skrzypce, Bernard Sczendzina – wiolonczela, Jerzy Mechliński – baryton, Dariusz Korcz – altówka, Marek Asenkiewicz – obój, Grzegorz Olkiewicz – flet

W programie:
Muzyka rodziny Bachów

19.00, Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego
Koncert zamknięcia

Wykonawcy:
Bogumiła Gizbert Studnicka – klawesyn
Trio barokowe: Mariusz Pędziałek – obój, Kazimierz Pyzik – viola da gamba, Bogumiła Gizbert Studnicka – klawesyn

Program:
L. Couperin – Suita g-moll
C. Balbastre – Passacaille 1 ve
G. Ph. Telemann – Sonata a-moll; Sonata c-moll; Sonata g-moll; Sonata e-moll

22.00, Karczma „Stary Młyn”
Wieczór chłopski z udziałem kapeli ludowej z Bestwiny

W programie:
potrawy i napoje regionalne, muzyka ludowa regionu pszczyńskiego

wszystkie aktualności