Jesteś na: Strona główna / Działalność Muzeum / Koncerty / Wieczory u Telemanna

Wieczory u Telemanna

I Wieczory u Telemanna 2-4 X 1979 r.

Muzeum Wnętrz Zabytkowych w Pszczynie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej

przy współudziale Warszawskiej Opery Kameralnej

(Dyrektor i Kierownik Artystyczny – Stefan Sutkowski)

Wieczór I

2 X 1979 r.


11.30, Sale wystawowe zamku pszczyńskiego

Otwarcie wystawy „Nabytki i Dary Muzeum Wnętrz Zabytkowych w Pszczynie z lat 1964-1979”

12.00, Salon holenderski zamku pszczyńskiego

Konferencja Okrągłego Stołu „Telemann a muzyka polska XVII i XVIII wieku”

19.00, Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Koncert otwarcia

Wykonawcy:

Warszawska Opera Kameralna pod dyr. Stefana Sutkowskiego

Program:

G. Ph. Telemann

Koncert polski G-dur na smyczki i klawesyn

Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Krzysztof Naczk – altówka, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Andrzej Kaczanowski – kontrabas, Juliusz Borzym – klawesyn

Kantata na śmierć kanarka

Jan Wolański – baryton solo, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Krzysztof Naczk – altówka, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Andrzej Kaczanowski – kontrabas, Juliusz Borzym – klawesyn

M. Mielczewski

Canzona I

Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – klawesyn

Deus in nomine Tuo

Adrian Milewski – bas solo, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Bogumił Gadawski – fagot, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Andrzej Kaczanowski – kontrabas, Juliusz Borzym – klawesyn

21.30, Karczma „Stary Młyn”

Biesiada barokowa z kapelą

W programie muzyka ludowa regionu pszczyńskiego w wykonaniu:

Kapela ludowa z Pszczyny

Tadeusz Cempura – kontrabas, Teofil Smołka – skrzypce, Józef Masny – trąbka, Alojzy Kapała – klarnet, Aleksander Spyra – harmonia stolikowa, klarnet i dudy

Kapela ludowa z Brzeszcz

Teodozjusz Kubaszewski – bas, harmonia, Eugeniusz Kornaś – klarnet, Erwin Solich – skrzypce, Józef Partyka – skrzypce, Józef Spisak – trąbka, Władyslaw Musiał – bębenek, Franciszek Brońka – talerze

Febronia Wójcikowa – gawędziarka ludowa z Brzeszcz

Grupa wokalna z Pszczyny

Anna Cempura, Gertruda Spek, Maria Sitek i Janina Tyndyk

W czasie biesiady serwowane będą dania staropolskie i regionalne

Wieczór II

3 X 1979 r.

16.30, Salka Telemanna, ul. Ratuszowa

I Koncert kameralny przy świecach

Program:

G. Ph. Telemann

Partita

Czesław Pałkowski – flet prosty, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – klawesyn

Kantata

Barbara Nowicka – sopran solo, Czesław Pałkowski – flet prosty solo, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – klawesyn

S. S. Szarzyński

Ave Regina

Halina Górzyńska – sopran solo, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Krzysztof Naczyk – altówka, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – organy

Sonata

Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – organy

Jesu spes mea

Barbara Nowicka – sopran solo, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym - organy

19.00, Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Wykonawcy:

Warszawska Opera Kameralna pod dyr. Stefana Sutkowskiego

Program:

G. Ph. Telemann

Pimpinione – opera komiczna w 3 aktach (oryginalna wersja językowa)

Ewa Ignatowicz – sopran, Jan Kolański – tenor, Marian Tilszer – personae mutae, Jan Muszyński – personae mutae, Stefan Sutkowski – obój, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Krzysztof Naczk – altówka, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Andrzej Kaczanowski – kontrabas, Juliusz Borzym – klawesyn

21.30 Karczma „Stary Młyn”

Biesiada barokowa z kapelą

W programie muzyka ludowa regionu pszczyńskiego w wykonaniu:

Kapela ludowa z Pszczyny

Tadeusz Cempura – kontrabas, Teofil Smołka – skrzypce, Józef Masny – trąbka, Alojzy Kapała – klarnet, Aleksander Spyra – harmonia stolikowa, klarnet i dudy

Kapela ludowa z Brzeszcz

Teodozjusz Kubaszewski – bas, harmonia, Eugeniusz Kornaś – klarnet, Erwin Solich – skrzypce, Józef Partyka – skrzypce, Józef Spisak – trąbka, Władyslaw Musiał – bębenek, Franciszek Brońka – talerze

Febronia Wójcikowa – gawędziarka ludowa z Brzeszcz

Grupa wokalna z Pszczyny

Anna Cempura, Gertruda Spek, Maria Sitek i Janina Tyndyk

W czasie biesiady serwowane będą dania staropolskie i regionalne

Wieczór III

4 X 1979 r.

16.30, Salka Telemanna, ul. Ratuszowa

II Koncert kameralny przy świecach

Program:

G. Ph. Telemann

Sonata polska

Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – organy

Kantata

Lidia Juranek – alt solo, Stefan Sutkowski – obój solo, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – organy

A. Milwid

Semper mi Jesu

Barbara Nowicka – sopran solo, Jolanta Wilson – skrzypce solo, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – organy

M. Mielczewski

Canzona II

Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Juliusz Borzym – klawesyn

19.00 Sala Lustrzana zamku pszczyńskiego

Wykonawcy:

Warszawska Opera Kameralna pod dyr. Stefana Sutkowskiego

Program:

G. Ph. Telemann

Pimpinione – opera komiczna w 3 aktach (oryginalna wersja językowa)

Ewa Ignatowicz – sopran, Jan Kolański – tenor, Marian Tilszer – personae mutae, Jan Muszyński – personae mutae, Stefan Sutkowski – obój, Jolanta Wilson – skrzypce, Marek Pychal – skrzypce, Krzysztof Naczk – altówka, Zdzisław Tytłak – wiolonczela, Andrzej Kaczanowski – kontrabas, Juliusz Borzym – klawesyn

21.30 Karczma „Stary Młyn”

Biesiada barokowa z kapelą

W programie muzyka ludowa regionu pszczyńskiego w wykonaniu:

Kapela ludowa z Pszczyny

Tadeusz Cempura – kontrabas, Teofil Smołka – skrzypce, Józef Masny – trąbka, Alojzy Kapała – klarnet, Aleksander Spyra – harmonia stolikowa, klarnet i dudy

Kapela ludowa z Brzeszcz

Teodozjusz Kubaszewski – bas, harmonia, Eugeniusz Kornaś – klarnet, Erwin Solich – skrzypce, Józef Partyka – skrzypce, Józef Spisak – trąbka, Władyslaw Musiał – bębenek, Franciszek Brońka – talerze

Febronia Wójcikowa – gawędziarka ludowa z Brzeszcz

Grupa wokalna z Pszczyny

Anna Cempura, Gertruda Spek, Maria Sitek i Janina Tyndyk

W czasie biesiady serwowane będą dania staropolskie i regionalne

wszystkie aktualności