Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wystawa czasowa "uRodziny Niepodległej na Ziemi Pszczyńskiej"

Unikatowa wystawa fotografii rodzinnej i społecznej z lat 1918 - 1939 powstała dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszego regionu, z inicjatywy Stowarzyszenia Fotograficznego im. Mieczysława Wielomskiego „Przeciw Nicości” we współpracy z Powiatem Pszczyńskim. Na wystawie poznamy historie ludzi, obyczaje, modę z dawnych lat, odkryjemy miejsca, ulice istniejące do dziś. A to wszystko dzięki blisko 52 archiwalnym fotografiom z prywatnych albumów. 

Wystawa czynna od 19 stycznia 2019 r. do 31 marca 2019 r. w zabytkowym kompleksie Stajni Książęcych w Pszczynie.

 

„Pamiątka” to słowo, które pochodzi od słowa „pamiętać” i dlatego w archiwach rodzinnych stare fotografie zajmują szczególne miejsce; przypominają kolejnym pokoleniom o ich korzeniach. Pozwala to budować człowiekowi tożsamość niezbędną do podążania pewniejszym krokiem w przyszłość. Zdajemy sobie sprawę, że Rodziny, które zdecydowały się udostępnić skarby prywatnych albumów, podzieliły się dla dobra wspólnego bardzo intymnym światem. Z całego serca za to dziękujemy. 
Lucyna Romańska, wrzesień 2018 r.

 

Zakończenie 24. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa

23
  • 1
  • 2

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
www.urodzinyniepodleglej.pl

  

 

 

wszystkie aktualności