Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Warsztaty pt. "Analiza dzieła plastycznego"

Wystawa to według jednej z definicji miejsce prezentowania eksponatów, ale praktycznie może być przestrzenią spotkań, dyskusji, a przede wszystkim inspiracji. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów pt. „Analiza dzieła plastycznego”, które miały miejsce wczoraj. Spotkanie podzielone było na dwie części – teoretyczną i praktyczną, a odbiorcami byli uczniowie klasy maturalnej I LO im. B. Chrobrego, a także nauczyciele, którzy zgłosili wcześniej chęć uczestnictwa.

Miejscem zajęć była wystawa czasowa Muzeum pt. „Arcydzieła malarstwa polskiego XVIII - XX w.” ze zbiorów Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi, na którą serdecznie zapraszamy do 30 listopada 2016.

Zachęcamy również do przeczytania relacji z warsztatów napisanej przez uczennicę I LO im. B. Chrobrego, Natalię Koczurkiewicz:

"Zajęcia były idealną powtórką dla maturzystów przed egzaminem dojrzałości, do którego pozostało trochę więcej niż 220 dni. Analiza obrazu występuje w części ustnej matury z języka polskiego, dlatego uczniowie powinni dobrze się do niej przygotować. Warsztaty są ku temu świetną okazją.
W części teoretycznej wykładowczynie opowiadały z jakich elementów składa się dzieło sztuki. Poznaliśmy szczegóły dotyczące kompozycji, światłocienia, kolorystyki i środków wyrazu. Dzięki pokazywaniu poszczególnych elementów na przykładach wszystko było bardziej zrozumiałe, niż sama teoria.
Po części teoretycznej w Stajniach Książęcych udaliśmy do Muzeum Zamkowego, aby sprawdzić naszą nowo nabytą wiedzę w praktyce. Dzięki kompleksowej powtórce okazało się to zaskakująco łatwe. Bardzo doceniamy takie inicjatywy i wróciliśmy do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę".

 

Warsztaty pt. "Analiza dzieła plastycznego" 2016

12
 

 

 

 

 
 
 
 
wszystkie aktualności