Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Studium muzealne, 29.09.2016 r.

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, z cyklu Studium muzealne, które odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r., o godz. 17.00 w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Wykład pt.  „SIOSTRY: Daisy von Pless i Shelagh Westminster” wygłosi Barbara Borkowy.
Bilet wstępu: 1 zł.

 

Barbara Borkowy

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po kilku latach spędzonych w Krakowskich Pracowniach Konserwacji Zabytków w 1984 r. wyjechała do Londynu, gdzie pracowała dla Lafayette Project, katalogując fotografie z odkrytego wówczas archiwum Lafayetta dla V&A Museum oraz Narodowej Galerii Portretu.
Wkrótce potem została zaproszona do badań prowadzących do wystaw fotografii Madame Yevonde, Dorothy Wilding, Jamesa Abbe, Lafayette’a i Catharine Weed Barnes Ward w Narodowej Galerii Portretu w Londynie.
Przyczyniła się do stworzenia banku danych fotografów epoki wiktoriańskiej i edwardiańskiej opartego na rejestrach praw autorskich w archiwach Public Record Office w Londynie.
Po krótkim czasie spędzonym w Bridgeman Art Picture Gallery została kierownikiem archiwum fotograficznego Lloyd’s List – najstarszego dziennika na świecie.


 

 

wszystkie aktualności