Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Spotkanie autorskie promujące album malarstwa Romana Nygi

W poniedziałkowe popołudnie w Muzeum Zamkowym w Pszczynie miała miejsce prezentacja albumu „Roman Nyga. Malarstwo”. Nowa publikacja Muzeum powstała przy współpracy z Urzędem Miejskim w Bieruniu oraz Stowarzyszeniem Miłośników 600-letniego Bierunia z okazji 80 urodzin artysty.

Głównym bohaterem spotkania był Roman Nyga, który zajmująco opowiadał o swoim malarstwie. Artysta w rozmowie z synem Marcinem wspominał pierwsze kroki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, działalność w Grupie Arkat i współpracę z Marianem Boguszem. Ponadto poruszony został temat licznych przemian stylowych i treściowych w malarstwie Nygi. Rozmowa ujawniła bogactwo dokonań twórczych jubilata, na które składają się prócz obrazów również ilustracje książkowe, projekty konceptualistyczne, realizacje z zakresu sztuki sakralnej. Rodzinnemu dialogowi towarzyszyły wyeksponowane na tę okoliczność obrazy, fotografie rodzinne oraz filmy archiwalne.
Na zakończenie obecni na spotkaniu goście mieli możliwość osobistej rozmowy z artystą oraz okazję do zdobycia autografu w pachnącym jeszcze nowością albumie.

Publikacja dostępna również w sklepie internetowym Roman Nyga. Malarstwo, Pszczyna 2018

Spotkanie autorskie, 28.01.2019 r.

17
wszystkie aktualności