Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Nocne zwiedzanie 2015

 

W sobotę, 16 maja 2015 r., już po raz 10 odbyło się Nocne zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kasy biletowe w Zamku i Stajniach czynne od godz. 19.45 do godz. 24.00. Zwiedzanie od godz. 20.00 do godz. 1.00. Bilet do każdego z obiektów w cenie 1 zł.

W tym roku zwiedzający mogli zobaczyć: "Wnętrza XIX i XX-wieczne", wystawę "Daisy von Pless: Szczęśliwe lata" oraz "Zbrojownię" w Zamku pszczyńskim a w Stajniach Książęcych wystawy: "Malarstwo Wiesława Ochmana. Impresje, drobiazgi, szkice i nastroje" oraz "Na łów, na łów towarzyszu mój!...", zaś w Wozowni "W purpurze i złocie. Karety paradne króla Jana III Sobieskiego".
Zwiedzaniu towarzyszyły pokazy tańca dworskiego w Sali Lustrzanej a w zamkowych wnętrzach oraz przestrzeniach zabytkowych Stajni pojawiły się postacie książęcych gości, przebywających w zamku lub wracających z książęcych polowań, a także król Jan III Sobieski i królowa Maria Kazimiera.

Dodatkowymi atrakcjami były, odbywające się od godz. 18.00 do godz. 19.30, warsztaty dla dzieci na dziedzińcu Stajni Książęcych pt. „Zrób to sam – pamiątka z Muzeum Zamkowego w Pszczynie” oraz pokazy archiwalnych fotografii pt. „Na piechotę, koniem, automobilem, samolotem, statkiem… Podróże wyższych sfer”.

Podczas kilku godzin zwiedzania Zamek odwiedziło 3450 osób, a Stajnie Książęce 2500 osób. W każdym z obiektów pojawiło się o pół tysiąca osób więcej niż w roku ubiegłym.

Dyrekcja i pracownicy Muzeum dziękują wszystkim gościom Nocy Muzeów za wyrozumiałość, cierpliwość i życzliwość.

Nocne zwiedzanie 2015

10
wszystkie aktualności