Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Koncert Kenneth Dahl Knudsen Group

W czwartek, 6 października 2016 r. w Sali Audiowizualnej odbył się koncert w wykonaniu międzynarodowego kwintetu jazzowego Kenneth Dahl Knudsen Group. Koncert odbył się w ramach II edycji Festiwalu Jazz & Literatura. Koncert zorganizowano wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu.

Międzynarodowy kwintet pod przewodnictwem duńskiego kontrabasisty i kompozytora Kennetha Dahla Knudsena gra współczesny europejski jazz o skandynawskim rodowodzie, z dużą dawką improwizacji. Kenneth wydał dotychczas trzy płyty i wszystkie spotkały się ze znakomitym przyjęciem przez krytykę: debiutancki album ‘Strings Attached’, zarejestrowany w Skyline Studios na Manhattanie ‘Clockstopper’ z udziałem nominowanego do nagrody Grammy Johnathana Blake’a oraz najnowszy projekt artysty z orkiestrą ‘We’ll Meet in the Rain’ - każdorazowo Knudsen jest doceniany za śmiałe, nowoczesne kompozycje.

Skład zespołu: Tomasz Dąbrowski – trąbka i balkanhorn, Gauthier Toux (Francja) – fortepian, Maxence Sibille (Francja) – perkusja, Ramiro Olaciregui (Argentyna) – gitara, Kenneth Dahl Knudsen – kontrabas oraz kompozycje i aranżacje.

 

 
wszystkie aktualności