Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Kaludi Kaludov i uczestnicy Kursu Mistrzowskiego

 

Światowej klasy bułgarski tenor Kaludi Kaludov ponownie wystąpi w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Artysta z powodzeniem wykonuje partie w operach takich kompozytorów jak Bizet, Gounod, Leoncavallo, Mascagni, Ponchielli, Puccini i Verdi. Występował w wiedeńskiej Staatsoper i mediolańskiej La Scali, a także na scenach teatrów operowych Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii oraz Kanady i USA.

Kaludi Kaludov od lat współpracuje z Muzeum m.in. przy projekcie "Kursy Mistrzowskie", w trakcie których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami śpiewu. Warto wspomnieć, że z okazji 70-lecia Muzeum Zamkowego w Pszczynie artysta został uhonorowany statuetką Róży Daisy – jako wieloletni przyjaciel tej instytucji.

W programie tegorocznego koncertu znajdą się operowe i operetkowe arie i duety zarówno w wykonaniu Kałudowa jak i uczestników warsztatów wokalnych. Artystom przy fortepianie akompaniować będzie Roman Marchenko.

 

 

 

 

 

 

Bilet: 50 zł
Rezerwacja biletów odbędzie się od środy 15 stycznia 2020, od godz. 17.00 poprzez system rezerwacji: www.rezerwacja.zamek-pszczyna.pl, tel. 32 210 30 37. Formy płatności: przelew internetowy lub zakup biletu na miejscu w godzinach otwarcia kas Muzeum

wszystkie aktualności